2019/20 tanév

2019.10.26. - XVII. Budapest Csillagai Fesztivál

Kelemen Dániel              ARANY

Felkészítő tanár: Sári Szabolcs

Zongorakísérő: Ágoston Géza

 

Szisz Tamás                      EZÜST

Felkészítő tanár: Sári Szabolcs

Zongorakísérő: Miczinger Ilona

 

Román Adrienn               ARANY

Felkészítő tanár: Román Károly

2019.11.14-15. - Kodály Zoltán Nemzetközi Hegedűverseny Galánta

Ambrus Adél              EZÜST

Felkészítő tanár: Horváthné Kerekes Andrea

Zongorakísérő: Gárdos Éva

 

Csiha Zétény              ARANY

Fejérvári Hunor         EZÜST

Szisz Zalán                     II. helyezett – EZÜST

Felkészítő tanár: Weisz József

Zongorakísérő: Miczinger Ilona

2018/19 tanév

2019.05.31

-Országos Tuka Zsigmond Citeraverseny:

Kassai Rita és Mészáros Nóra – arany minősítés

Felkészítő tanár: Dr. Esztergominé Bennő Katalin

 

2019.05.24

-XI. Beliczay Gyula Nemzetközi Hegedű és Kamarazene Verseny

II. korcsoportban Patyi László és Gyenes Dóra (zongora) ezüst minősítést ért el.

III. korcsoportban Fekete – Kovács Máté és Gábriel Eszter ezüst minősítést ért el.

Felkészítő tanár: Horváthné Kerekes Andrea

Zongorakísérő: Gárdos Éva 

 

2019.05.19

-Tiszán innen, Dunán túl országos népzenei verseny döntő:

Dúdoló Énekegyüttes: Kassai Rita, Kocsis Tünde, Rózsás Anita, Vámos Kincső –kiemelt arany minősítést értek el.

Barki Zsófia és Gudra Georgina (szóló népi ének) – arany minősítést értek el.

Vámos Kincső (szóló népi ének) – ezüst minősítést ért el.

Felkészítő tanár: Király Györgyi

 

2019.05.17

-Fehér Galamb országos népzenei verseny döntő:

Tátika citeraduó: Kassai Rita, Mészáros Nóra – arany minősítést értek el.

Ördögborda együttes: Kassai Rita, Mészáros Nóra, Nagy Szilvia, Rózsás Anita, Szőke Emese  – arany minősítést értek el.

Felkészítő tanár: Dr. Esztergominé Bennő Katalin

 

Csipkefa citeraegyüttes: Egri Zsófia, Fényi Zsuzsanna, Vámos Kincső – kiemelt arany minősítést értek el.

Barki Zsófia (szóló népi ének) – kiemelt arany minősítést értek el.

Dúdoló Énekegyüttes: Gudra Georgina, Barki Zsófia, Vámos Kincső, Rózsás Anita – arany minősítést értek el.

Felkészítő tanár: Király Györgyi

 

2019.03.29

-XI. ORSZÁGOS BARTÓK BÉLA HEGEDŰ-DUO VERSENY VÁC

Fejérvári Hunor Bendegúz és Szisz Zalán Attila különdíjban részesültek.

Felkészítő tanár: Weisz József

 

2019.03.12

-III. Budapesti Járdányi Pál Szólfézs- és Népdaléneklési Versenyen 

I. korcsoportban Truong Carolyn Kieu Trinh II. helyezést ért el,

IV. korcsportban Kozák-Sólyom Bónis szintén II. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Tóthné Csohány Éva

 

2019.03.06

-Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny budapesti fordulóján a:

Dúdoló Énekegyüttes kiemelt arany fokozatot kapott csoport kategóriában.

Gudra Georgina, Barki Zsófia és Vámos Kincső kiemelt arany fokozatot nyert szólóban.

Kassa Rita és Kassa Anna aranyfokozatot kapott.

Felkészítő tanár: Király Györgyi

 

-X. Országos Czidra László Furulyaverseny budapesti területi válogatóján:

Madarász Csenge Bronz minősítést nyert.

Felkészítő tanár: Eisenbacher Zoltán

Zongorakísérő: Ágoston Géza

 

Bostyán Eszter Ágnes Bronz minősítést nyert.

Felkészítő tanár: Kovács Zsolt

Zongorakísérő: Dr. Tóth-Takáts Judit

 

VI. Nemzetközi Hegedű Fesztivál Törökszentmiklós:

Fejérvári Hunor Bendegúz dicséretben részesült.

Felkészítő tanár: Weisz József

Zongorakísérő: Miczinger Ilona

 

Budapest Főváros XVI. kerületi Önkormányzat képviselő testülete “Budapest Főváros XVI. 

 

 

2019.02.25

Bostyán Eszter Ágnes az Országos Czidra László Furulyaverseny budapesti válogatóján bronz minősítést kapott.

Gratulálunk felkészítőtanárának Kovács Zsoltnak és növendékének, zongorakísérőjének Dr. Tóth Takáts Juditnak.

 

2019.02.21

-XV. Országos Zongora Verseny budapesti területi válogatóján Bronz minősítést ért el Sohajda László Márton

Felkészítő tanár: Takáts Márton

 

2019.02.18

-III. Budapesti Járdányi Pál Szolfézs-és Népdaléneklési Verseny elődöntőjéből minden induló zeneiskolai növendékünk továbbjutott a döntőbe.

Truong Carolyn Kieu Trinh 1. korcsoport

Molnár Eszter 3. korcsoport

Kozák- Sólyom Bónis 4. korcsoport

Felkészítő tanár: Tóthné Csohány Éva

2018.12.03.

-XIV. Országos Klarinétverseny budapesti területi válogatóján Rácz Brigitta bronz minősítést ért el.

Tanár: Máté László, Zongorakísérő: Gárdos Éva

 

-V. Országos Bihari János Hegedű, Gordonka és Vonós Kamarazenei Fesztivál, Abony

Gábriel Eszter és Fekete- Kovács Máté kamara kategóriában ezüst minősítést ért el.

Tanár: Horváthné Kerekes Andrea, Zongorakísérő: Gárdos Éva

 

-XIV. Országos Zeneiskolai Fagottverseny Budapesti és Pest Megyei válogató.

Gesztes Tamás Ezüst minősítést ért el és továbbjutott Sopronba, az országos döntőbe.

Felkészítő tanár: Streicher Zoltánné Térey Gabriella

Zongorakísérő: Ágoston Géza

2018.11.21.

 

Kodály Zoltán Nemzetközi Hegedűverseny

Galánta, 2018. november 15-17.

 

Eredmények:

 

Fejérvári Hunor Bendegúz  ezüst

Szisz Zalán Attila ezüst

Tanáruk: Weisz József

Ősz- Farkas Mátyás  ezüst

Tanár: Farkas László

Hegyi Dorottya bronz

Tanára: Horváthné Kerekes Andrea

A produkcióknál zongorán közreműködött: Miczinger Ilona tanárnő

2018.11.14.

XVII. Budapest Csillagai Nemzetközi Fesztivál

 

2018.november 3-án zeneiskolánkban került megrendezésre a Budapest Csillagai Nemzetközi Zenei Fesztivál hangszeres műfajának versenye. A fesztiválsorozat fő célja – tehetséggondozás, művészeti, kulturális kapcsolatok építése, nemzetközi kapcsolatok és együttműködés erősítése.A zsűri: A fesztivál döntőbizottsága Ausztria, Ukrajna, Németország, Oroszország, Magyarország, Szlovákia, Csehország és más országok kiemelkedő szakembereiből állt.

A zeneiskola növendékei szép sikereket értek el.

– Gyenes Dóra és Gyenes Lídia

aranyminősítést ért el.

Tanáruk: Bornemissza Larisza

 

-Kelemen Márton ezüst

Felkészítő tanár: Tomhauser Noémi

Zongorakísérő: Takáts Márton

 

-Fejérvári Hunor Bendegúz egyéniben ezüst

  Szisz Zalán Attila egyéniben ezüst

Fejérvári Hunor és Szisz Attila duó bronz

Felkészítő tanár: Weisz József

Zongorakísérő: Miczinger Ilona

 

– Szisz Tamás András arany

Felkészítő tanára: Sári Szabolocs

Zongorakísérő: Miczinger Ilona

 

– Kelemen Dániel ezüst

Felkészítő tanára: Sári Szabolcs

Zongorakísérő: Takáts Márton

 

– Kozák- Sólyom Bónis arany

Felkészítő tanára: Do Nhu Phuong Hong

 

 

 

2018.10.16.

A Rácz Aladár Zeneiskola Andantino Fuvolaegyüttese a Budapest XVI. kerületi Önkormányzat szervezésében a kerület romániai testvérvárosának meghívására Érmihályfalvára látogatott. Érmihályfalván a zenekar szívélyes fogadtatásban részesült. A város legnagyobb kulturális eseményén, a Dióverő Nagyvásár „Sokszínű Kultúra” című programján léptek fel többek között testvértelepülések néptánccsoportjaival, kórusokkal, népi zenekarokkal együtt. Az Andantino Fuvolaegyüttes játékával elnyerte a vásár Nagydíját. A fuvolaegyüttest szeretettel várják jövőre is az eseményen.