Jelentkezés a Budapest XVI. Kerületi Rácz Aladár Zene-, Tánc-, Képző- és Iparművészeti Alapfokú Művészeti Iskolába

Tisztelt Szülők, kedves mostani és leendő Növendékeink!

Megkezdődött a 2024/2025. tanévre való felvételi jelentkezés.

A Zeneiskolába való jelentkezés folyamata két részből áll:

• elektronikus űrlap kitöltése,
  • felvételi meghallgatáson való személyes részvétel.

Az alábbi linkeken érhetőek el az űrlapok, melyeket kérünk szépen a megadott határidőkig kitölteni:

Zeneművészeti ágra való jelentkezés: https://forms.gle/HcosATpJtWU4TjXi9
Képzőművészeti ágra való jelentkezés: https://forms.gle/KN5TS6VGJvbH7vzK7

Felvételi napok a 2024/2025. tanévre:

• 2024. április 23. kedd 14:00-18:00;

• 2024. június 19. szerda 14:00-18:00

Az űrlapon kérjük, válasszák ki a fentiek közül az Önök számára alkalmasabb felvételi időpontot.

A felvételi helyszíne: az intézmény központi épülete (1165 Budapest, Táncsics utca 7.).
A felvételi meghallgatás érkezési sorrendben zajlik, sorszámot a helyszínen kapnak.

Kitöltési határidő:

– a április 23. keddi alkalmat választók számára: április 22. hétfő reggel 9 óra;

– a június 19. szerdai alkalmat választók számára: június  17. hétfő reggel 9 óra.

További fontos tudnivalók:

A hangszeres tanulmányok megkezdését minimum 1 év szolfézs tanulás után javasoljuk a gyerekeknek.  A szolfézs előképző elvégzése önmagában ugyan nem teszi alkalmassá a növendéket a hangszerre való felvételre, mindamellett a hangszeres tanulmányok megkezdését nagyban támogatja. Némely szakmailag indokolt esetben azonban a felvételi bizottság eltekinthet a zenei előképző elvégzésétől.

A hangszeres órák egyéni oktatás keretében zajlanak, hetente 2×30 perces alkalommal vagy 1×60 percben. A hangszeres óra mellett szolfézs kötelező tárgyat is tanulnak, heti 2×45 percben, bizonyos esetekben heti 1×90 percben. A szolfézs óra minden hangszert tanuló számára kötelező a 4. évfolyamig, illetve a művészeti alapvizsga letételéig.

A grafika és festészet tanszakon a képzés heti egy alkalommal, képzettségi szintnek megfelelően 1×90 vagy 1×180 percben zajlik.

A képzések a zeneiskola központi épületén kívül a kerület egyéb általános iskolai helyszínein is zajlanak.

Az alábbi szakokra lehet jelentkezni:

Zeneművészeti ágon: szolfézs előképző, furulya, fuvola, fagott, oboa, szaxofon, jazz-szaxofon, klarinét, fagott, trombita, vadászkürt, baritonkürt, harsona, tuba, zongora, jazz-zongora, gitár, ütőhangszerek, dobfelszerelés, cimbalom, hegedű, gordonka, nagybőgő, citera, népi furulya, magánének.

Képzőművészeti ágon: grafika és festészet főtárgy.

Várjuk minden zene iránt érdeklődő gyermek jelentkezését zeneiskolánkba!

Friss információkért, kérem, figyelje intézményünk honlapját és az e-mail üzeneteit!

www.razeneiskola.hu

Budapest, 2024. április 08.

Zólyomi Árpád Balázs  s.k

Igazgató