Gedai Eszter

Kilenc évesen kezdtem fuvolázni a budapesti Hubay Jenő Alapfokú Művészeti Iskolában, tanárom Illyés Zsuzsanna volt. 2008-ban a váci Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolában folytattam fuvolatanulmányaimat Nagy Katalinnál.

2012-ben felvételt nyertem a győri Széchenyi Egyetem Művészeti Karára, itt szereztem fuvolatanári diplomát 2017-ben Jóföldi Anett és Ittzés Gergely növendékeként. 2016-ban Belgiumban, Leuvenben tanultam ösztöndíjasként Berten D’Hollander osztályában.

Már zeneiskolásként élénken érdeklődtem a kamarazene iránt, 2008-ban a balassagyarmati Fuvoladuó és Kisegyüttes Tanulmányi Versenyen a Magyar Fuvolás Társaság Különdíját kaptam, 2015 óta pedig a Flautett Fuvolakvartettnek vagyok tagja. (www.flautett.com)

Egyéni fuvolajátékomat több mesterkurzuson is fejlesztettem, többek között Matuz István, Csalog Benedek, Kertész Ildikó, Alföldy-Boruss Eszter, Dejan Gavric, Michael Martin Kofler és Jean-Michel Tanguy fuvolaművészeknél.