Intézkedések

Tisztelt Szülők!

Magyarország Kormányának döntése alapján hazánk köznevelési intézményeiben-így a Rácz Aladár Zeneiskolában is-a hagyományos oktatási rend szerint indul a 2020/2021.tanév. Azonban a hazánkban is terjedő koronavírus-járvány miatt a megszokottnál szigorúbb intézkedések foganatosítása vált szükségessé székhelyünkön, illetve-egyeztetve az igazgatókkal- a telephelyeken (Néri, Arany, Herman, Sashalmi Tanoda, Kölcsey, Jókay, Centenárium).A székhelyen(Táncsics utca 7.) az alábbi intézkedéseket kérjük betartani:

1.Órabeosztással egybekötött szülői értekezlet szeptember 1-3.között a hangszeres tanárok által meghatározott időben. Felhívom a figyelmet, hogy belépéskor kézfertőtlenítő, az épületben pedig a maszk használata kötelező. Amennyiben olyan tüneteket észlel saját magán, mint száraz köhögés vagy láz, akkor lehetőleg egy másik közeli hozzátartozó jelen legyen az órabeosztás alkalmával. Amennyiben ez nem lehetséges, kérem vegye fel a kapcsolatot a hangszeres tanárral, kérjen tájékoztatást, milyen kotta szükséges gyermekének, valamint mikor lesznek a tanórák.

2.Szeptember 4-től a tanórák órarend szerint kezdődnek. Innentől kezdve szülő a Rácz Aladár Zeneiskola (és a Táncsics Mihály Általános iskola) épületébe nem léphet be(ez alól egyedüli kivétel, ha a szülő szolfézs könyvet szeretne venni a könyvtárban, de a kézfertőtlenítés, a lehetőség szerinti távolságtartás és a maszk használata kötelező).A gyereket a szülő a bejáratig kísérheti. Az első néhány hétben a gyereket egy megbízott személy a megfelelő terembe fogja kísérni. A gyerekek számára belépéskor a kézfertőtlenítő használata, az épület területén a maszk viselése az oktatást zajló tanterem kivételével kötelező. Tehát a maszkot gyermeke csak akkor veheti le, ha a tanterembe beérkezett. Amennyiben gyermekén bágyadtságot, lázt, sűrű köhögést tapasztal, kérem ne hozzák zeneórára, hanem forduljanak a gyermekorvosukhoz. Ezek az intézkedések iskolánk telephelyeire is vonatkoznak. Bizonyos telephelyeken lázat is mérnek. Amennyiben láz, vagy láz közeli állapotot állapítanak meg, akkor gyermeke a telephely iskolájába nem léphet be, az általános iskola azonnal értesíteni fogja az érintett hangszeres vagy szolfézs tanárt, akik a szülőket tájékoztatni fogják telefonon. Ezen esetben a gyermeket a lehető legrövidebb időn belül haza kell vinni, és fel kell venni a kapcsolatot a gyermekorvossal.

3.Amennyiben szeptember 1. után külföldre utaznak gyermekükkel, a hazaérkezést követően hatósági karanténba kell vonulni, ami alatt iskolánk foglalkozásait nem látogathatja a növendék.

Közös ügyünk, hogy a koronavírus-járvány terjedését minden eszközzel megakadályozzuk. Ezért tisztelettel kérem a fent leírtak tudomásul vételét, és az abban foglaltak maradéktalan betartását.

Tisztelettel: Zólyomi Árpád Intézményvezető