Országos Fagottino- és Fagott Fesztivál a Rácz Aladár Zeneiskolában

Fagott Fesztivál a Rácz Aladár Zeneiskolában

Országos rendezvénynek adott helyszínt a Rácz Aladár Zeneiskola 2019. április 9-én és 10-én.
A két napos” Fagottináda” célja, a fagottinon és fagotton játszó zeneiskolás gyerekek találkozása, együtt muzsikálása, a tanárok számára szakmai előadások hallgatása, konzultáció.
Az első nap délután, regisztrációval kezdődött a program. Meghívott vendégek érkeztek Budapestről és az ország különböző zeneiskoláiból. Az eseményen 77 fagottinos és fagottos növendék vett részt. A Rácz Aladár Zeneiskola hét fagottos tanulója is aktívan jelen volt:
Gyantár Bence, Weiler Krisztina, Király Krisztina, Nagy Ábel, Gesztes Tamás, Novák Botond, Simon Kristóf.

A második nap is szólampróbákkal indult a délelőtt, amit összpróba követett. A próbák közti szünetekben baráti beszélgetésekre kerülhetett sor, a gyerekek ismerkedtek egymással. Szombaton 16 órakor kezdődött a Zárókoncert. Óriási volt az érdeklődés, a zeneiskola nagyterme zsúfolásig megtelt. A műsor nagyon színes volt, játszottunk filmzenét, klasszikus szerzőktől darabokat, különböző átiratokat. Hatalmas élmény párosult különleges hangzásvilággal. Együtt muzsikált kicsi és nagy, tanár és diák.