Budapest, XVI. kerületi Rácz Aladár Zene-
Tánc-, Képző - és Iparművészeti
Alapfokú Művészeti Iskola
1165 Budapest, Táncsics utca 7.
Tel: 407-2407, 403-2093

Főoldal | Híreink | Alapítványi hírek | Események | English | Deutsch
Iskolánk | A zene öröm | Felvételi | Tanszakok | Tanáraink | CD-ink | Zenekaraink | Szolgáltatásaink
Elérhetőségeink | Dokumentumok | Galéria | üzenőfal | Linkek | RAZ Stúdió

Rácz Aladár Fesztivál

Időpont: 2010. március 27. 09:00
Helyszín: Rácz Aladár Zeneiskola Nagyterme

9-19 óráig

Az iskola háziversenye, melyen minden tanszak bemutatkozik.
A zsűri elnöke: Keveházi Gyöngyi, zongoraművész.

 A nap programja és az eredmények:

 Klasszikus szintetizátor   9.00 óra

 

Sorsz

Növendék neve

Oszt

Zeneszerző

Mű címe

Perc

Díj

1

Pham Thi Ngoc Diep,
Molnár Viktória, Szélesi Diána, Bodor Bianka

4.

Csajkovszkij

Diótörő - tétel

6

Nívó

2

Peyer Dorottya, Kovács Boglárka, Kovács Dorka, Simon Bernadett

4.

W.A.Mozart

Kis éji zene: Románc -II. t.

8

Kiemelt Nívó

3

Peyer Dorottya
Teleki Cintia
Bodor Nóra
Javellák Krisztina

4.
6.
I.
I.

W.A.Mozart

Kis éji zene - I. tétel

8

Dicséret

4

Szlamka Zsófia
Szlamka Lilla
Bodor Nóra
Teleki Cintia

I.
I.
I.
6.

W.A.Mozart

g-moll zongoranégyes I.t.

9

Dicséret

 

 

 

 

 

31

 

 

 

 

 

 

 

 

CIMBALOM TANSZAK  9.35 óra

 

5

Teleki Klaudia cimbalom
Peyer Dorottya, Bodor Nóra,
Szlamka Lilla, Teleki Cintia
klasszikus szintetizátor

4.
4.,I.
I.,6.

J.S.Bach

Badinaire

1,5

Dicséret

6

Szabó Gergely cimbalom
Szabó Emese cimbalom
Teleki Cintia, Bodor Nóra,
Javellák Krisztina, Szlamka Lilla, Szlamka Zsófia klasszikus szintetizátor

6.
II.
6., I.
I., I., I.

Vivaldi

á-moll kettősverseny I. t.

4'10"

Kiemelt Nívó

7

Bölecz Máté

5.

V. Monti

Csárdás

5

Nívó

8

Laukó Anna

IV.

Paganini

Mózes Fantásia

6'20"

Dicséret

 

 

 

 

 

17,5

 

 

 

 

 

 

 

 

NÉPZENE TANSZAK  9.55 ÓRA

 

9

Toborzó népzene együttes
vezető: Vikol Kálmán
km: Szűcs Attila hegedű
Magyar Luca hegedű
Laukó Anna cimbalom
Nagy Kristóf nagybőgő
Nádorné N. Márta hegedű
Vári Judit brácsa
Komáromy Adél citera
Vikol Kálmán klarinét
citera együttes + Picinke kórus



4.
II.
IV.
3.

 

Székelyföldi Népdalcsokor

5

Kiemelt Nívó

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

GITÁR TANSZAK  10.05 ÓRA

 

10

Balogh Zita fuvola
Szalatnyai Dóra gitár

2.
3.

Gáspár Sanz

Espagnoletas

1

Dicséret

11

Horváth Dóra fuvola

4.

Csajkovszkij

Barcarolle

2

Dicséret

12

Horváth Ábel

1.

Diabelli
Spanyol népdal

Moderato
Malaguena

2,5

Dicséret

13

Rostás Dzsenifer

1.

Calatayud

Keringő

2

Dicséret

14

Sugár Kristóf

1.

Carulli

Kontratánc

2

Dicséret

16

Pápai Enikő

3.

J.Sagreras
F.Sor

19. Etűd
E-dúr Allegretto

3

Dicséret

17

Labai Richárd

5.

Bach

Bourrée

3

Dicséret

18

Dobi Noel

6.

Vinas

Fantázia

6

Kiemelt Nívó

19

Dósa Eszter

6.

L.Milaw
J.S.Bach

Pavane
Menuett I., II.

4,5

Dicséret

20

Fodor Orsolya

6.

F.Tarrega

Lagrima

3

Dicséret

21

Horváth Dániel

6.

M.Carcassi
Gomez

Etűd Op.60. No.2.
Románc

3,5

Dicséret

22

Tara Anna

6.

Brouwer
F.Tarrega

V. Etűd
Lagrima

3

Nívó

23

Király Tamás

I.

Bach

Fuga

6

Nívó

24

Orosz Tünde

I.

Matteo Carcassi

Capriccio

2

Dicséret

25

Haraszti Vilmos

II.

J.Rodrigo

Spanyol tánc

4

Kiemelt Nívó

26

Varga Bálint

II.

Joao Pernambuco

Sons de Carrilhoes

3

Dicséret

27

Mezei Márk

III.

Tarrega

Gavott

2

Dicséret

28

Kőhalmy Kristóf

IV.

Albeniz

Legenda

6

Kiemelt Nívó

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZÜNET 11.15-11.40-ig

 

GITÁR, ÜTŐ TANSZAK  11.40 ÓRA

 

29

Tremolo gitárzenekar
vezető: Maglóczki Istvánné

 

Farkas Ferenc

Régi magyar táncok
IV. t. Chorea
V. t. Ugrós tánc

4

Nívó

30

Kisvári Bence ütő

4.

Szendőfi Péter

Funky

4

Dicséret

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

FUVOLA, FURULYA, OBOA TANSZAK 11.50 ÓRA

 

31

Fazekas Dorka fuvola

1.

A.Woodall
J.Brahms

Serenade
Keringő

2,5

Dicséret

32

Győri Rebeka furulya

1.

G.Ph.Telemann

Menuet

2,5

Dicséret

33

Keszthelyi Anna Zsófia oboa

1.

F.Schubert

Ländler

2

Dicséret

34

Argyelán Csilla furulya
Czelleng Réka furulya

1.
1.

Anonymus

Gigue (XVIII. sz. angol tánc)

2

Dicséret

35

Balogh Zita fuvola

2.

Bizet

Carmen

1,5

Dicséret

36

Horváth Csenge Boglárka
Fülöp Alexandra
fuvola duó

2.
3.

Anonymus

Chorea Andante, Giocoso

5

Dicséret

37

Szirmai Tamás fuvola

6.

Mendelssohn

Scherzo

2

Dicséret

38

Bocsi Brigitta fuvola

6.

Jacques Ibert

A kis fehér szamár

4

Nívó

39

Pintér Brigitta fuvola
Horváth Zoltán ütő

II.

Vizzutti

Havana

3

Dicséret

40

Zsákai Anikó fuvola

II.

Cl. Debussy

Syrinx

2,5

Kiemelt Nívó

41

Kovács Boróka furulya
Dombi Eszter furulya
Farkas Ágnes hegedű
Farkas Katalin hegedű
Farkas János hegedű
Farkas Pál cselló
Kátai Anna csembaló

II.
I.
IV.
IV.
6.
m.v.
III.

Vivaldi

Antonio Vivaldi: d-moll Concerto (P.302) két oboára, vonós együttesre és Basso Continuora I. tétel: Largo és Allegro

4

Dicséret

42

Főglein Karola fuvola
Dalányi Luca fuvola
Bocsi Brigitta piccoló
Németh Zsófia altfuvola
Kaló Katalin fuvola
Miczinger Ilona zongora

IV.
m.v.
6.
II.

Irish Traditional - James Galway és Barnabás Zoltán átírata

Brian Boru's March

4,5

Kiemelt Nívó

 

 

 

 

 

35,5

 

SZAXOFON tanszak 12.30 óra

 

43

Hoffer Miklós

4.

Duke Ellington
Kenny Dorham

Take the „A" Train
Blue Bossa

5,5

Kiemelt Nívó

44

Magda Zsolt
Magda Balázs zongora

4.
4.

Chick Corea

Spain

7

Kiemelt Nívó

45

Steiger Anita
Endrédy Balázs zongora

II.
4.

Grover Washington Jr.

Just the Two of Us

5

Nívó

 

 

 

 

 

17,5

 

Jazz-zongora tanszak 12.50 óra

 

46

Tran Diána

4.

Pat Metheny

In Her Family

3

Kiemelt Nívó

47

Endrédy Balázs
Magda Balázs

4.
4.

Chuck Loeb

Fields of Diamonds

4

Nívó

 

 

 

 

 

7

 

VÉGE KB. 13.00-KOR, SZÜNET: 14.00 ÓRÁIG

 

HEGEDŰ, ZONGORA TANSZAK 14.00 óra

 

48

László Hanna és Arco Piccolo kis vonószenekar
vezető: Weisz József

1.

Lully

Dal

0,5

Dicséret

49

Dobó Kocsis Mónika és Arco Piccolo kis vonószenekar

1.

Fejes

Concertino

5

Dicséret

50

Berecz Mihály zongora
és Stringendo vonószenekar
vezető: Bóna János

4.

Csengery D.

Concertino I.

5

Kiemelt Nívó

51

Mona Dániel zongora

II.

L. van Beethoven

Hat variáció egy Paisiello témára

5,5

Nívó

52

Kovács Villő

2.

Steibelt

Divertimento

4

Dicséret

53

Tarnai Rebeka

2.

Rieding

D-dúr hegedűverseny I.t.

4

Dicséret

54

Tassi Mandola

2.

Seitz

G-dúr hegedűverseny I.t.

5

Dicséret

55

Kálmán Salamon

4.

Vivaldi

G-dúr hegedűverseny I.t.

4

Dicséret

56

Csanádi Stella

5.

Komarowsky

Á-dúr koncert I.t.

7

Dicséret

57

Farkas János

6.

Fiocco

Allegro

4

Nívó

58

Németh Zsanett

6.

Vivaldi

a-moll koncert I.t.

4'20"

Dicséret

59

Pásztor Szederke

II.

Rimszkij-Korszakov

Az indiai vendég dala

3

Dicséret

60

Lőrincz Dorottya

IV.

Paganini

Téma variációkkal

5

Kiemelt Nívó

61

Farkas Katalin
Takács Evelin
Hargitai Blanka

IV.
IV.
III.

 

Tango

5

Dicséret

 

 

 

 

 

65

 

 

 

 

 

 

 

 

SZÜNET kb. 15.15 - 15.30-ig

 

GORDONKA TANSZAK  15.30 ÓRA

 

62

Harmónia csellóegyüttes + Tomhauser Bence szaxofon
Km: Tomhauser Petra ének
Tomhauser Noémi zongora


2.
2.

John Lennon/Paul McCartney (Tomhauser N.)

All My Loving

2'15"

Kiemelt Nívó

63

Harmónia csellóegyüttes +
Fekete Anna gordonka
Tomhauser Noémi gordonka
vezető: Tomhauser Noémi


2.

Kabalevszkij
(Tomhauser N.)

Úttörőnyakkendő

1'10"

Kiemelt Nívó

64

Válóczi Ildikó gordonka
György Boglárka gordonka
Kerekes Brigitta gordonka
Bach Ágota gordonka
Szücs Dániel nagybőgő


6.
I.
6.
I.

Goltermann

Romance

4

Dicséret

65

Győrbíró Csenge
km: György Boglárka gordonka
Kerekes Brigitta gordonka
Szücs Dániel nagybőgő
Tomhauser Noémi furulya
B.Román Henriett csembaló

5.
6.

I.
I.

Händel

Győzelmi ének

1,5

Dicséret

66

Fekete-Kovács Ambrus
Km: Farkas Ágnes hegedű
Takács Evelin hegedű
Kovács Gergő brácsa
Villányi Olívia gordonka
Horváth Bence csembaló

1.
IV.
IV.
m.v.
III.
m.v.

Vivaldi

C-dúr concerto I. tétel

3

Dicséret

67

Sztanev Enikő

2.

Telemann

C-dúr Gavotte

1,5

Dicséret

68

Farkas Bendegúz

3.

F.Schubert

Galopp

1

Nívó

69

Ford Olivér James

3.

Grecsaninov

Rablópandúr

1,5

Dicséret

70

Horváth Ákos

4.

Marie

La cinquantaine

3

Dicséret

71

Wulf Sámuel Sebastian

I.

B.Marcello

G-dúr szonáta IV. tétel

2

Dicséret

72

Villányi Olívia

III.

Popper

D-dúr Gavotte

3

Dicséret

 

 

 

 

 

24

 

NÉPZENE TANSZAK 16.00 ÓRA

 

73

Pordán Réka magánének

6.

Tyitov-Varlamov
W.A.Mozart

Jöjj anyácskám
Figaró házassága c. operából: Cherubin ariettája

5

Dicséret

75

Dúdoló Népdalkör
vezető: Király Györgyi

 

 

Moldvai csángó népdalok

3'25"

Kiemelt Nívó

76

Bozsik Brigitta

2.

Bartók B. gyűjtéséből

Kalotaszegi népdalok

2'15"

Dicséret

77

Pipacsok, a Dünnyögő Népdalkőr és a citera együttes
vezetők: Király Györgyi és Bennő Katalin

 

 

Somogyi népdalok

4'10"

Kiemelt Nívó

 

 

 

 

 

18

 

 

 

 

 

 

 

 

ZONGORA NÉGYKEZES, HATKEZES, KÉTZONGORÁS  16.20 ÓRA

 

78

Gyarmati Gergely
Gyenes Lídia

1.
Hek2

Bartók
Schubert

Este a székelyeknél
Részlet a Rosamund c. balettből

3

Kiemelt Nívó

79

Kis Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

1.
1.

 

Cseh népdal

1,5

Nívó

82

Kátai Lili
Kátai Anna

2.
III.

Járdányi

Két népdalfeldolgozás

3

Nívó

83

Balázs Dominika
Oláh Kristóf    kétzongorás

3.
2.

Bartók

Magyaros
Triolák líd hangsorban

2

Dicséret

84

Csolakov András
Jáki Benjamin

3.
3.

Mező

Két népdalfeldolgozás

3

Dicséret

85

Kabai Zsófia
Furka Csenge

3.
3.

Ránki György

Kapuvári verbunk

1,5

Nívó

86

Nagy Ábel Mihály
Edőcs Mátyás

3.
5.

Schmitz

Tango-Prelude

1,5

Kiemelt Nívó

87

Füzér Júlia
Varga Dominika

5.
5.

Weiner Leó

Bordal, Leánykérő

2,5

Nívó

88

Nagy Viola Csilla
Nagy Ábel Mihály
Edőcs Mátyás

1.
3.
5.

Lanner

Schönbrunni Walzer

3

Kiemelt Nívó

ZONGORA SZÓLÓ 16.30 óra

 

89

Csengery Bálint

Hek2

Telemann
Sárai

Gavotte
Induló

0'40"

Nívó

90

Farkas Krisztina

1.

Benda

á-moll Szonatina

2

Dicséret

91

Kiss Zsuzsanna

1.

F.Couperin
I.Berkovics

A kakukk
Variációk egy orosz népdalra

2,5

Kiemelt Nívó

92

Nagy Viola Csilla

1.

Ph.E.Bach
Hummel

Dal
Ecossaise

1'10"

Nívó

93

Nyíri Péter

1.

R.Glier
D.Kabalevszkij

Rondó
Galopp

5

Kiemelt Nívó

94

Schiszler Dorottya

1.

Ismeretlen szerző
Haydn

Gavotte
Mazurka

0,5

Dicséret

95

Szabó Zsuzsanna

1.

D.Kabalevszkij
M.Drobner

Az első keringő
Az ébresztő óra

2

Nívó

96

Záborszky Ágota

1.

Pachelbel
Beethoven

Sarabande
Német tánc

1,5

Dicséret

97

Eigler Patrícia

2.

Witthauer
Beethoven

á-moll Gavotte
C-dúr német tánc

2

Dicséret

98

Kátai Lili

2.

Haydn
Kurtág

C-dúr Szonáta I.t.
Játékok (részletek)

4

Nívó

99

Nguyen Ha Anh

2.

W.A.Mozart
Szőnyi

Menüett
Mazurka

1'40"

Dicséret

100

Domaházy Ákos

3.

Fr.Kuhlau

C-dúr szonatina I. tétel

2

Dicséret

101

Jáki Benjamin

3.

Bartók

3 darab a Gyermekeknek-ből

4

Dicséret

102

Metlágel Enikő

3.

Schubert

Zwei Ecossaisen

1,5

Dicséret

103

Nagy Ábel Mihály

3.

Schumann

Fantáziatánc

1,5

Dicséret

104

Luu Hoang Kim Ngan

4.

Debussy

A kis néger

2'45"

Dicséret

105

Edőcs Mátyás

5.

Grieg

Troldhaugeni lakodalom

5,5

Kiemelt Nívó

106

Farkas Janka

5.

Chopin

á-moll Mazurka

2

Dicséret

ZONGORA TOVÁBBKÉPZŐSŐK  17.20 ÓRA

 

108

Major Ádám

II.

Chopin

cisz-moll Keringő

3,5

Dicséret

109

Dombi Éva

III.

Mendelssohn

fisz-moll gondoladal

3

Kiemelt Nívó

110

Horváth András

III.

Chopin

Ász-dúr Etűd

3

Dicséret

111

Kátai Anna

III.

Chopin

é-moll Keringő

3

Kiemelt Nívó

ZONGORA NÉGYKEZES, NYOLCKEZES 17.35 óra

 

112

Kátai Anna
Horváth András

III.
III.

Debussy

Kis szvit 
2. tétel - Cortege

4

Kiemelt Nívó

113

Dombi Éva
Kabai Eszter
Németh Fanni
Németh Petra

III.
III.
III.
III.

Moskovszkij

Spanyol tánc

7

Dicséret

 

 

 

 

 

 

 

SZÜNET 17.50 - 18.10-ig

 

FURULYA TANSZAK 18.10 ÓRA

 

114

Zelenyánszky Lőrinc

Hek1

Gryllus Vilmos
J.Hove

Alma
Canarie

2,5

Nívó

115

Hegedűs Márta

Hek2

Gryllus Vilmos
Bartók feldog.

Alma
Láttál-e már valaha

2,5

Dicséret

116

Ferencz Fanni

1.

J.S.Bach
L.V.Beethoven

Parasztkantáta R.
Örömóda R.

3,5

Dicséret

117

Mezősi Eszter

1.

M.Franck
J.S.Bach

Intrada
F-dúr menüett

3

Dicséret

119

Bartha Réka

4.

J.Chr.Pepusch

C-dúr szonáta I., II.

4

Nívó

120

Horváth Réka
Volent Petra

I.
I.

J.B.Loeillet

á-moll szonáta I., II. tétel

4

Dicséret

 

 

 

 

 

24

 

 

 

 

 

 

 

 

MAGÁNÉNEK TANSZAK  18.45 ÓRA

 

121

Török Luca

1.

P.Csajkovszkij
J.Haydn

Altatódal
Falusi Jókedv

1'10"
2

Dicséret

122

Nagy Nándor

2.

Schubert

Pisztráng

2,5

Kiemelt Nívó

123

Pölhe Eszter

2.

Fényes Sz.

Van e szeremben vallomás

3

Dicséret

124

Tomhauser Petra

2.

Glinka

Ne biztass

2,5

Dicséret

125

Török Regina

2.

Ismeretlen
F.Mendelssohn

Jöjj szép hajnal
Májusi dal

4

Dicséret

126

Tomhauser Petra
Nagy Nándor

2.
2.

Jacobi V.

Leányvásár
Kettecskén

3

Nívó

127

Érci Viktória

6.

Nagy Olivér feld.
F.Schubert

A víg halász
Szerelmi dal

4,5

Dicséret

 

 

 

 

 

22,5

 

 

 

 

 

 

 

 

KLARINÉT TANSZAK 19.10 ÓRA

 

128

Csiha Előd Koppány

1.

H.Purcell

Duett

1,5

Dicséret

129

Magyar Zita

3.

L.Mozart

Induló

2

Dicséret

130

Komlósi Gergely

IV.

Bartók Béla

Három csíkmegyei népdal

3

Dicséret

131

Klarinét együttes
Magyar Zita
Móri Bence
Badinka Tímea
Hidvégi Málna
Thimár Noémi
Nagy Máté Farkas
Horváth Sándor


3.
I.
4.
4.
3.
II.

Bartók Béla
G.Jacob

Két népdal
Scherzetto

3

Nívó

 

 

 

 

 

9,5

 

RÉZFÚVÓS TANSZAK 19.25 ÓRA

 

132

Fekete Márk kürt

Hek1

Schubert

Bölcsődal

2

Dicséret

133

Forgó Marcián baritonkürt

1.

Johann Krieger

Menüett

2

Dicséret

134

Kálmán Olivér kürt

1.

Hasse

Két tánc

3

Dicséret

135

Hartyánszky István kürt

2.

Mozart

Pásztordal

2

Dicséret

136

Román Viktória trombita

2.

Elton John

Can You Feel the Love Tonight

3

Dicséret

137

Gerlei András tuba

4.

W.A.Mozart

Kontratánc

3

Dicséret

138

Hegyi Domonkos tenorkürt

4.

Baldassini

Sonata Grave 

2'45"

Dicséret

139

Dénes Domonkos trombita

6.

Herbert Kamprath

Három epizód

5

Dicséret

141

Horváth Áron kürt

I.

Mozart

Esz-dúr kürtverseny II.t.

6

Dicséret

142

Fehér Ádám tuba

II.

G.F.Händel

F-dúr szonáta I.-II.

4,5

Kiemelt Nívó

143

Szenes András harsona

III.

A.Gedike

Tánc

2

Dicséret

144

Mátyásföldi Rézfúvós Kvintett
vezető: Román Károly
Bakonyi Dániel trombita
Hodos Attila trombita
Furka Előd kürt
Szenes András harsona
Fehér Ádám tuba




m.v.
III.
m.v.
III.
II.

Manuel Penélla
Henry Mancini

El Gato Montes
The Pink Panther

4

Nívó

 

 

 

 

 

41,5

 

 

 

 

 

 

 

 

VÉGE: KB. 20.15-KOR

 

Gratulálunk!

A Kiemelt Nívódíjas produkciók alkotják a Tavaszi Növendékhangverseny műsorát, melyet hétfőn teszünk közzé.

A Tavasz Növendékhangverseny időpontja

2010. március 31.
!!szerda!!


2010-03-27 22:40:21 - Admin tollából

(c) 2006 Rácz Aladár Zeneiskola - info@razeneiskola.hu


Adminisztrációs felület